Werb, čerstvé místo pro online trh

Posted on Prosinec 23rd, 2010 in Byznys by admin

V předchozím článku jsem poukázal na konec fungujícího systému Webtrh.cz a v tomto článku se vám budu snažit doporučit nejvhodnější alternativu. Po rozpadu fungující části Webtrhu začaly lidé zakládat nová diskusní fóra, aby ukojili poptávku, jenže v tom shonu zapomněli myslet na kvalitu a podle toho to také dopadlo. Přinejmenším vzniklo 5 diskuzních fór, do kterých se vždy přelila určitá hrstka nespokojených lidí z Webtrhu. Tato fóra nepřinesla nic nového. Šlo pouze o zkopírování sekcí z klasického Webtrhu a v mnoha případech byl použit i stejný design.


A co se stalo ? Online podnikatelé tato fóra nenavštěvují, protože zde není žádná základna uživatelů. Jde o rychlokvašky běžící na PhpBB nebo vBulletin skriptech, které nenabízí nic nového. Již v předchozím článků jsem poukazoval na klenot fungujícího systému Webtrh, což byla velká základna online podnikatelů, kteří nekecali, ale nakupovali a prodávali. A tihle lidé se budou horko těžko shánět a už vůbec nepůjdou na fóra, která jim nenabízí nic víc než je aktuálně zničený Webtrh.

Na internetu se však objevilo něco nového. Něco, co samotnými funkcemi přebije současný Webtrh. Něco, co má po 2 měsících spuštění unikátní design, unikátní skript a slušnou základnu uživatelů. Jde o portál zabývající se online trhem Werb.cz . Najdete zde aukce, nabídky a poptávky. Tedy vše, co je pro online trh nejdůležitější. Systém ještě není úplně dokonalý, ale už teď je použitelný a hojně využívaný. Samotný web by vzniknul zřejmě i kdyby Webtrh nepadnul, protože byl plánován dávno předem. Nejde totiž o žádnou náhražku, ale o nový systém, který je pohodlnější než aukce ve stylu vBulletin fóra. Vyplňuje mezeru na online trhu, která zde předtím byla menší a teď je tu ohromná.

Nebudu zde popisovat jednotlivé funkce, protože je celý systém kompletně v češtině a pokud něčemu nerozumíte, můžete se zeptat na jejich fóru. Do systému je třeba se zaregistrovat. Vytvořený účet můžete používat i na samotném fóru. Nedávno bylo zavedeno ověření obchodníků, což je docela slušná ochrana proti podvodníkům. Výhodou tohoto systému je to, že jsou slušní administrátoři, kteří si vyslechnou názory uživatelů a snaží se jim vyhovět. Vždyť jenom zavedení ověření obchodníka bylo provedeno do týdne od připomínky na fóru.

Werb má podle mě budoucnost. Narozdíl od ostatních diskuzních fór, která nepřinesla nic nového, je toto unikátní systém pro online trh, který nabízí vše, co je potřeba. Vše je pěkně graficky zpracováno a je zde i slušná funkčnost, která se bude postupem času stále vylepšovat. Největším úkolem Werbu bude dostat se do podvědomí všech online podnikatelů, což může trvat přes rok, ale rozhodně se to vyplatí.


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *