Wedos VPS za hubičku

Posted on Listopad 10th, 2010 in Zpravodajství by admin

Jako by bylo vyslyšeno mé volání o pořádném VPS hostingu, který by nabízel server s operačním systémem Windows Server 2008. Jedná se opravdu o vycházející hvězdu nebo jde jen o výkřik do tmy ? Rozhodl jsem se, že vyzkouším jejich nabízených služeb. Využití pro další VPS mám hned několik.

Začal jsem registrací. Při tomto kroku nebyl jediný zádrhel, protože je vše přehledné. Po chvíli jsem se již mohl přihlásit do uživatelského rozhraní. Orientace mi nečinila žádné problémy. Ovládání je přehledné a intuitivní. Velice jsem uvítal možnost sestavit si vlastní VPS z nabízených modulů. Pro své potřeby jsem zvolil konfiguraci dvou modulů, které mají následující specifikaci:


1x procesorové jádro o taktu 2,13 GHz
30 GB HDD
1 GB RAM
Windows Server 2008 R2 Datacenter Czech

Vyzkoušejte si uvedený hosting!

Při zvolení měsíční platby kalkulátor ukázal 396 Kč s DPH. Cože, jenom ? Vždy to je o více než 1x levnější než dosavadní nejlevnější nabídka na českém trhu. Už jen přemýšlím jak zaplatit co nejrychleji, abych si s novým virtuálním serverem mohl pohrát. Při pohledu na platební metody je možnost velkého výběru. Většina možností slibuje zpracování platby od 10 minut do 1 hodiny. Zvolil jsem on-line platbu z účtu Raiffeisenbank.

Nyní uvedu sled událostí v časovém horizontu jak následoval od objednávky až po zřízení virtuálního serveru.

Objednávka virtuálního serveru:   15:16
Výzva k platbě:           15:18
Potvrzení přijetí platby objednávky: 15:26
Obdržení faktury:          16:45
Virtuální server zřízen:       22:56

A je to hotové. V posledním emailu o zřízení účtu jsem obdržel i důležité údaje pro přihlášení k virtuálnímu serveru přes terminal services (vzdálená plocha) nebo přístup přes KVM (protokol VNC). Mě osobně nejvíce vyhovuje vzdálená plocha, která je věrohodným zprostředkováním prostředí zejména v rychlosti, jakoby jsem seděl přímo u daného serveru. Po přihlášení se mi do ruky dostává funkční VPS s čerstvě nainstalovaným Windows Server 2008 a posledními aktualizacemi.

Ihned jsem vyzkoušel test rychlosti internetového připojení. Provedl jsem několik opakovaných testů v různou denní dobu a výsledky byly velmi rozdílné, takže hodně nestabilní. Při testování spojení v rámci sítě NIX bych čekal lepší výsledky. Co bylo ale úplnou katastrofou je zahraniční konektivita. V obou případech, jak u sítě NIX, tak zahraniční konektivity, totálně zklamal test latence (odezvy). Pingy 34ms jak pro NIX tak pro zahraniční konektivitu mi připadají pro server jako absolutně nevyhovující.

* Aktualizace 12.11.2010
Odezva do zahraniční sítě a sítě NIX se pohybuje již kolem 5ms až 10ms. Situace ihned po zřízení služby byla tedy dočasná.

Naštěstí si je toho poskytovatel služeb vědom a momentálně pracuje na nápravě výměnou poskytovatele připojení k páteřní síti. O tomto kroku se zmiňují na svém blogu. Po stránce výkonu serveru si nemohu stěžovat, protože jsem naprosto spokojen a předčilo to mé očekávání. Měl jsem totiž velké obavy, jestli bude specifikace složena ze dvou modulů dostačující. I přes stávající problémy s konektivitou splňuje poskytovaná služba mé požadavky na 100%. Určitě nadále zůstanu klientem a budu využívat služeb tohoto nového poskytovatele hostingových řešení. Vezmu-li v potaz i ostatní nabízené služby, oprávněně si zaslouží status vycházející hvězdy. Wedos nasadil laťku velmi vysoko a věřím, že bude brzy patřit mezi špičku na české hostingové scéně.

Internetovou prezentaci společnosti Wedos naleznete na adrese hosting.wedos.cz .


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *