Webhosting kapusta silně nedoporučujeme

Posted on Srpen 31st, 2010 in Kritika by admin

„Levný webhosting kapusta nabízí kvalitní řešení pro každého, kdo není spokojen se službami velkých hostingových společností“. Trošku jsme si proklepli uživateli vcelku oblíbený webhosting, který se chlubí bezva cenami a který má na svých stránkách v horní části webu nálepku „nejlevnější webhosting“.

Co je to webhosting ?

Prvně si vysvětlíme, co to vlastně webhosting je. Každá webová prezentace na internetu je složena ze 3 věcí. Prvně je to doména, díky které se zobrazí soubory uložené na hostingu. Pak to je samotný webhosting, na kterém jsou uloženy soubory a za třetí jsou to samotné soubory, které jsou uložené na webhostingu a zobrazují cílený obsah, o kterém vlastně celý internet je. Webhosting tedy samotného návštěvníka nezajímá, protože o něm ani neví. Majitele stránek však webhosting zajímá, protože to je to místo, kde jsou uložené soubory a pokud webhosting funguje špatně, pak se nezobrazí samotná www stránka.


Ideální webhosting by měl poskytovat neomezenou úložnu dat (webspace), neomezený přenos dat (traffic), 100% dostupnost kdykoliv a kdekoliv, denní zálohování, nonstop online podporu, nekonečno MySQL databází, podporu všech webových programovacích jazyků a především by měl být zadarmo. Teď opustíme ideální svět a řekneme si, které položky jsou klíčové, a které můžeme naopak vynechat.

Neomezená úložna dat se hodí vždy, ale ze zkušenosti vím, že pokud jde pouze o nějakou www prezentaci nebo stránku plnou textu a bez zbytečných obrázků, pak se do 50 MB vejdete vždy. Samotné .html nebo .php soubory se pohybují řádově v desítkách kB i když mají přes 1000 řádků kódu nebo textu. Databáze při průměrné velikosti tabulek s tisíci daty má pořád kolem pár MB. Je třeba si uvědomit, že toto zprvu velmi pěkné lákadlo je 99% webmasterům úplně k ničemu. Nikdy to nevyužijete, tak proč za to platit ? Neomezený přenos dat také spousta projektů nepotřebuje. Toto číslo závisí na návštěvnosti vaší www prezentace. Pokud počítáte se 100 lidmi denně, pak můžete mít omezený přenos dat (v GB nebo TB). Dostupnost www stránek se většinou pohybuje mezi 97% – 99,9% a je velmi důležitá. Pokud bude mít webhosting dostupnost 97% a budete mít návštěvnost 100 000 lidí měsíčně, potom se 3 000 lidem vaše www stránky vůbec nezobrazí. V případě provozu nějakého eshopu můžete přijít o obrat řádově v několika statisících CZK. Denní zálohování nabízí většina hostingů a je to nutnost v případě, že vlastníte dynamické www stránky. Pokud je vaše prezentace pouze v .html, pak máte většinou koncové soubory uložené u sebe v PC a v případě poruchy to jednoduše nahodíte na web a vše jede jak má. Nonstop online podpora je taky fajn. Člověk nikdy neví, co se přihodí a každá hodina může být rozhodující. Bohužel jsou i případy, kdy vám na váš dotaz odpoví až za několik dní. Takovým webhostingům se vyhýbejte obloukem. Nekonečno MySQL databází také v mnoha případech nepotřebujete. Pro střední projekty stačí tak maximálně 3, pro statické stránky ani žádnou databázi nepotřebujete. Podporu programovacích jazyků potřebujete v případě, že je v tom daná www stránka naprogramovaná. A cena ? Ta je asi nejdůležitější. Zadarmo to určitě nedostanete. Ovšem i v tomto odvětví neplatí, že vysoká cena = vysoká kvalita.

Doporučujeme hosting Wedos, informace zde.

Webhosting kapusta.cz nedoporučujeme nikomu

Ale abychom se vrátili zpátky k webhostingu kapusta.cz . Projeďte si úvodní stránku a zaměřte se na jednotlivé balíčky hostingů. V čem se vlastně jednotlivé balíčky liší ? Pouze ve velikosti webového prostoru. A kupodivu ten nejlevnější balíček začíná na 600 MB. Obyčejnému amatérovi to nic neřekne a vydedukuje si, že mu to asi stačit nebude, protože jeho projekt bude trošku větší. Velikost 600 MB opravdu nenaplníte, pokud tedy neplánujete tisíce obrázků a souborů na svém webhostingu. Koukneme se na cenu nejlevnějšího balíčku a zjistíme, že je to 30 CZK měsíčně za webhosting Malina. Když to je nejlevnější webhosting, tak jaktože znám desítky jiných hostingů, které jsou daleko levnější ? Jak může firma prezentovat něco, co není vůbec pravda ? Byť mají na stránkách napsanou online podporu, ze zkušenosti vím, že s klienty jednají podle toho, jak se jim to zrovna hodí. Pokud máte moc složitý dotaz, tak vám jednoduše neodpoví. Pokud jim zavoláte, vemou to a sdělí vám, že to začnou řešit. Jednoduše je to kocourkov, který vydělává na neznalosti svých klientů. Časté výpadky a pomalost hostingu jenom potvrzují to, že webhosting kapusta.cz parazituje na neznalosti webmasterů a majitelů webových stránek. Doporučuji se tomuto webhostingu vyhnout, protože jsou mnohem lepší řešení za méně peněz.

Doporučujeme hosting Wedos, informace zde.

 1. Whispere
  13 Říjen 2010, 17:53

  Kapustu nebrat, velice dobré zkušenosti mám s Ebola.cz nebo multi/VPShostingem Savana.cz (aktuálně využívám).

 2. Robert
  26 Leden 2011, 17:35

  Pridavam negativni body!!! Relativne levny webhosting Kapusty je posledni min. 1 rok casto hodne vypadkovy. Ani ne tak web, jako maily, FTP. Technicka podpora vubec neexistuje. Staci se podivat na kontakty. Vsude stejny mobil na p. Jenika, ktery ovsem tel. nebere (pokud je vubec zapnuty) reaguje pouze na emaily a icq tykajici se penez. V tuto chvili mi uz nekolik dni nejde nic a proto sem taky pisu. Hned jako to dokoncim jdu zaplatit jiny hosting. Zaroven to provedu pro dalsich asi 30 domen, ktery tam mam taky. Jestli se nechcete dostat do problemu, doporucuji to same!! Zdravim, Robert

 3. Veronika
  02 Únor 2011, 15:18

  Souhlasím s názory ostatních. Já těmto věcem nerozumím, potřebovala jsem jednoduchý eshop a hosting a jeden známý mi doporučil Kapustu. Protože tomu nerozumím neměla jsem důvod mu nevěřit, že dělám dobře.

  Ale cokoliv jsem potřebovala tak technická podpora nefungovala, navíc mi už hodně dlouho nefunguje email a také mi můj web často nejde otevřít, ale ostatní weby ano, takže mým připojením to zřejmě nebude. Takže jsem velmi nespokojená a hledám jiný hoszing. Jak se říká levné dvakrát tak drahé, když platím reklamu a mí zákazníci web ani zřejmě ani neotevřou :-(

 4. Jan
  11 Únor 2011, 16:49

  Zhruba poslední týden mi nefunguje přihlašování na ftp kapusta. Technická podpora nereaguje

 5. Anonym
  14 Únor 2011, 21:10

  Připojuji se ke stížnostem. Dnes je 14.2.2011, asi od půlky ledna mi nefunguje u kapusty administrace žádného ze svých webů, ani FTP přístup k nim. Telefony nic, e-maily nic, snad už jen zaklepat p. Jeníkovi u dveří. A nebo hromadné trestní oznámení z důvodu porušení §209 zákona č.40/2009. Pokud všichni, kdo zaplatili hosting a nemůžou ho používat, a tudíž byli podvedeni, podají hromadné trestní oznámení, celková škoda Jeníkem způsobená dosáhne slušné částky. Škody z trestních oznámení podaných zvlášť se nesčítají. Toto je reálná možnost, jak s tím něco udělat. Doporučuji tuto stránku pro víc informací:
  http://www.facegame.cz/kapusta

 6. Jan
  18 Duben 2011, 00:47

  Vřele doporučuji webhosting http://www.ebola.cz s takto profesionálním přístupem se jentak nesetkáte.


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *