Výdělek z PPC a jak se dostat ke Google Adsense

Posted on Únor 17th, 2011 in Byznys by admin

Vytvoříte velmi kvalitní web, máte slušnou návštěvnost a slušnou základnu článků. Ještě nikdy jste na internetu nevydělávali, ale teď hodláte začít. Jdete na stránky Google Adsense a vytvoříte si účet. První měsíc čekáte na schválení, druhý měsíc čekáte na schválení. Další měsíc vás to už přestane bavit a zůstanete u Skliku. Jenže ten je k ničemu a vydělává mnohem méně, řádově 5 – 10x méně. Jednoho krásného dne vám Google Adsense účet schválí, jenže v tu dobu už víte, že pro příjem peněz od Google Adsense, dále GA, musíte být plátci DPH. A ten kdo nikdy nedělal účetnictví ví, jak moc to je náročné, bez pomoci účetního většinou nezvládnutelné a hodně časově náročné. Takže zpátky ke kořenům, nebo-li k Skliku.


Máte ale ještě jednu možnost a to najít si člověka, který GA má. Tento člověk vám dá přístup do jeho účtu, vy mu budete odvádět určité % zisků, peníze budou chodit jemu a on vám bude podle statistik výdělků přeposílat patřičný zisk. On si tedy vydělá, ale zároveň mu to nijak neznároční práci. DPH musí řešit tak jako tak a počet reklam v jednom účtu GA je neomezený. Stačí si nastavit patřičné kanály pro vaše reklamy, abyste věděli, kolik přesně si vyděláváte. Vše je jenom o domluvě.

Tato spolupráce sebou nese i určitá rizika. Majitel účtu si totiž může změnit heslo a vás tam už nepustit. Vy si samozřejmě z webu reklamy stáhnete, ale zisk, který jste mu nashromáždili, už neuvidíte. Proto je třeba vybírat pečlivě a nechat se vyplácet pokud možno měsíčně, aby se tam nikdy nenahromadila větší suma. Ale i pro majitele účtu je tu určité riziko. Jakmile porušíte zásady GA, přijde majitel o účet a získat ho zpátky je téměř nemožné. Nutno podotknout, že někdy dojde k porušení GA podmínek ani nevíte jak. Proto je třeba oboustranná ohleduplnost a je třeba zacházet s GA účet jako s vlastním, protože získat nový účet na stejné jméno je nereálné a získat nový účet pod novým jménem je otázka náhody.


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *