Výdělek prodejem odkazů u mLink.cz

Posted on Říjen 26th, 2010 in Byznys by admin

mLink.cz je asi první český server, který zprostředkovává prodej odkazů a naopak inzerentům nabízí zpětné odkazy za slušné ceny. Tento systém začal fungovat minulý rok a získal si velké množství spokojených klientů. Hodnota zpětných odkazů se totiž neodvíjí od návštěvnosti webu, ale od S-Ranku a GPR daného webu. Takže čím vyšší SR nebo GPR, tím větší cena za prodej odkazů. Tento systém výdělku si oblíbili především majitelé obsahově bohatých webů s nízkou návštěvností, protože o návštěvnost v tomto systému opravdu nejde.


Jenže každá krása jednou skončí. Bývalý majitel web prodal a od nového vedení se přístup úplně změnil. Nejdříve to začalo ochabnutím technického supportu. Na email vám s trochou štěstí odpověděli až za týden a občas jste odpověď ani nedostali. Nový majitel koupil mLink s vidinou velkých zisků, jenže úplně pominul jakékoliv inovace či alespoň udržení stávajícího systému. Důsledek je takový, že odchází čím dál tím více seriózních publisherů a zůstávají tam nekvalitní reklamní plochy. Logické je, že inzerenti přestávají nakupovat.

Poslední dobou nejde však jen o výše zmíněné nedostatky. Pár lidí už dostalo bezdůvodný ban a peníze se tak vsákly majiteli přímo do kapsy. Navíc bylo zjištěno, že všechny weby, které na svůj web umístí reklamní kód od mLink, dostanou GPR na hodnotu 0. Už se stalo dost případů na to, abychom usoudili, že nejde o náhodu. Takže závěrem je nutno dodat, že už se nebavíme o starém dobrém mLinku, ale o nové napodobenině, která se snaží fungovat samovolně. Bohužel to tak nefunguje a celý systém stojí za nic. K odlivu uživatelů přispěla i nová konkurence, která je úplně na jiné úrovni a o ní si řekneme v dalším článku.

 1. Tom
  20 Duben 2011, 10:42

  Dobrý den,
  u mLink jsem od počátku a mohu jen souhlasit, že od prodeje jde celý systém do…

  Navíc jsem přesvědčen, že mLink „prodává“ odkazy na flashhry-cz na 2-3 měsíce, ale publisher dostane zaplaceno jen za 1 měsíc. Na podpoře mi to vyvrací,ale jaká je to náhoda, že flashhry-cz vlastní také Levné potraviny s.r.o…. Můžete někdo tuto zkušenost také potvrdit?

 2. Co se stalo s reklamním systémem mLink.cz? |Bigdrobek
  01 Květen 2011, 09:04
 3. KliPet
  05 Září 2013, 09:47

  Patřím mezi uživatele mlinku, kteří se cítí podvedeni a okradeni. Proč? Podrobněji viz odkaz u jména.
  Pod novým majitelem je mlink veden opravdu kontroverzním způsobem, když uživatelům ruší bez vysvětlení účty a propadává jim naspořený kredit.

 4. soundik
  23 Leden 2014, 18:27

  Petr Friedber bohužel je zadlužený natolik / že není schopen oddělit finance mlink, takže bohužel ano, je to běžné, okrádá lidi, blokuje účty, kupuje si odkazy na zablokovaných účtech a dotuje z toho Levné potraviny. Jediné odkazy, které se tam prodají jsou pro Flash hry (vlastní) a Levné Potraviny (vlastní). Navíc dostanete zaplaceo zlomek, ale jen možná. Pro mě je takový člověk jako Petr Friedberger podvodník.

 5. Co se stalo s reklamním systémem mLink.cz?
  27 Duben 2017, 01:00

Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *