Eshop od ByznysWeb.cz v žádném případě

Posted on Listopad 11th, 2010 in Kritika by admin

Nedávno jsem dostal emailovou nabídku na SEO pro eshop běžící na redakčním systému Flox. S klientkou jsme se na všem dohodli a já začal pomalu pracovat. Redakční systém vypadal zezačátku opravdu velmi dobře. Byl stabilní a majitel si mohl vybrat z pestré nabídky designů, motivů a uspořádání pro svůj eshop. Vše bylo děláno přes redakční systém a možnost úpravy souborů nebo připojení pres FTP tu žádná nebyla.


Chvíli mi trvalo než jsem se s neznámým redakčním systémem spřátelil. Zezačátku byla podpora docela ochotná a odpovídali mi vždy další den na otázku, kterou jsem položil den předchozí. Možná bych od eshopu za 180 Kč měsíčně a titulkem ‚profesionální emailová a telefonická podpora‘ čekal více, ale budiž. První problém přišel, když jsem chtěl nasadit GWT (Google Webmaster Tools). Tam je totiž třeba umístit speciální meta znak do hlavičky webu a takové možnosti jsem já neměl. Řikám si, že to nechám být a pokračoval jsem dál.

Když jsem se kouknul do patičky webu, tak tam byly 2 odkazy na ByznysWeb a 1 odkaz na redakční systém Flox, který samozřejmě patří ByznysWebu. Napsal jsem klientce, jestli je možné odkazy odstranit. Ona se zeptala na podpoře a tam ji bylo řečeno, že se odkazy dají odstranit za poplatek 2 500 CZK. Kdyby byl ten eshop zadarmo, tak neřeknu, ale tohle mi přišlo jako solidní se přiživování na neznalosti klientů. Klient, který si totiž nezaplatí SEO, vůbec nezjistí, že dané 3 odkazy v patičce jeho eshop slušně oslabují.

Největší zádrhel byl s titulky webu. V nastavení totiž šlo nastavit titulek pro eshop, který se zobrazoval na všech stránkách a podstránkách. Tak jsem to nastavit samozřejmě nechtěl, jenže okénko nešlo nechat prázdné. Navíc od nastavení titulku se odvíjel i text v nadpisech h1 a h2, takže kdybych to nechal prázdné, potom bych měl eshop bez dvou dost podstatných nadpisů. Byl jsem tedy ve slepé uličce, protože tohle jejich redakční systém nezvládal. A největší sranda byla, když jsem chtěl od jejich podpory řešení tohoto problému. Obratem mi odepsali asi 10 bodů s tím, jak se dělá SEO a podepsal se pod to nějaký jejich rádoby SEO expert. Asi v 2. bodě bylo kvalitní nastavení klíčových slov a popisků každé stránky a podstránky. Člověk nemusí být expert aby věděl, že nastavení klíčových slov a popisku webu nemá na SEO žádný vliv. Takže jsem jim slušně odpověděl a už přemýšlel nad tím, jak celou tuto šaškárnu ukončím.

No nakonec to skončilo tak, že jsem klientce doporučil jiný eshop a spolupráci ukončil. Nemohl jsem totiž pracovat tak, jak jsem potřeboval. Mohl jsem samozřejmě pokračovat a vyždímat klientku o všechny finance, jenže pro eshop by to nemělo žádný efekt a tuhle metodu já nepraktikuji. Bez titulků se hold nedá v SEO pokračovat, a proto jsem spolupráci ukončil. Snad si vezme klientka moje rady k srdci, a pak mě dá v budoucna ještě vědět.

Tímto bych chtěl shrnout bezvadný eshop od ByznysWeb.cz, který vydělává na neznalosti svých klientů. Eshop bez pořádné SEO se nemůže nikdy chytit. Možná v nějakém prostředí bez konkurence. Za tyto ceny lze pořídit mnohem lepší řešení a od tohoto systému doporučuji dát ruce pryč. Když se zpětně ohlédnu za designem všech stránek, tak je to pár motivů v jiných barvách. Jejich redakční systém neobsahuje nic nového a řadu věcí nezvládá. Jiná možnost editace není a jejich eshop je v praxi úplně k ničemu.

 1. Hanka
  29 Leden 2015, 19:12

  Dobrý den, prosím napište mi na e-mail. Mám podobný problém. Děkuji moc

 2. Daniel Fajmon
  03 Březen 2015, 14:46

  To bude asi starší šlánek. Používám FLox2 od Byznyswebu pro svůj shop HOPsej.cz už přes 2 roky a s ničím takovým jsem se nesetkal.

 3. Reakce
  31 Srpen 2015, 13:28

  Dobrý den,
  jedná se o nepravdivý článek z r. 2010, který popisuje starší verzi systému ByznysWeb Flox 1.0 z r. 2006.

  Pro vložení GWT do starší verze Flox 1.0 prosím zašlete požadavek na náš helpdesk a skript vloží přímo do kódu stránky některý z našich programátorů. U nového systému Flox 2 a 3 si umíte GWT utorizovat i sám, pomocí kódu Google Analytics (návod naleznete na našem webu http://www.byznysweb.cz nebo Vám pomůže naše zákaznická podpora). Další možností je vkládat HTML kódy i přes speciální blok HTML kód nebo přes WYSIWYG editor, kde je ikonka na přepnutí do HTML.

  Odkaz v patičce stránky je běžný témeř u všech redakčních systémů. Odkazuje na autory a designéry daného systému. Některé systémy si účtují za odstranění patičky vysoké pravidelné poplatky, nebo tuto možnost nenabízejí vůbec, co ale není případ ByznysWebu.

  Ohledně titulků webu – v sekci Nastavení přibyla již před několika lety možnost negenerovat do H1 přímo název webu. Místo toho je možné pro každou stránku vložit v nastavení vlastní nadpis H1. Posléze je H2 generován z názvů jednotlivých bloků použitých na stránkach. Metatag keywords dnes už není důležitý a záleží pouze na Vás jestli jej použijete. Více informací naleznete v návodech na našem webu: http://www.byznysweb.cz

  Náš tým pracovníků zákaznické podpory pravidelně absolvuje školení a webináře, a všechny nové poznatky poskytuje našim klientům telefonicky, emailem, prostřednictvím pravidelného čtvrtečního newsletteru klientům a příspěvků na blogu http://www.byznysblog.cz.

  Doporučujeme Vám otestovat náš moderní systém Flox, který umožňuje vyplňování všech polí vhodných pro kvalitní SEO optimalizaci, v mobilní FLAT šabloně má plně responzivní design a poskytuje mnoho dalších užitečných funkcí pro moderní eshop. Využít můžete mobilní aplikace pro správu web stránek a eshopu pro Android, iPad a iPhone.

  Klienti se starším systémem Flox 1 mají možnost přechodu na nový systém. Prosím kontaktujte nás.

  Ďekujeme,
  s pozdravem a přáním hezkého dne,
  tým ByznysWebu

  http://www.byznysweb.cz

 4. Andrea
  03 Září 2015, 09:20

  nedá mi nereagovat jelikož ByznysWeb i sám propaguje, že nabízí redakční systém na tvorbu web stránky a e-shopu pro „běžné smrtelníky“, nevidím proto důvod, proč využít služby dalšího člověka. Já jsem spokojená, úroveň supportu max. vyhovuje, jsou ochotní a rychlí, před Flox 2 jsem testovala i konkurenci, ale flat šablona a mobilní aplikace zvítězila. Doporučuji všemi 10 :)

 5. Veronika
  03 Říjen 2016, 13:22

  S verzí flox3 si myslím byznysweb nemá moc konkurenci. Po zkoušení různých jiných systému včetně prestashopu, kde jsem hodiny trávila čas hledáním řešení problémů (zprovozneni nefunkcniho paypalu apod.) na zahraničních fórech, jsme zkončili zpět u byznyswebu. Nová verze mě nadchla. Pokud chcete mít čas na to vydělávat a resit si kvalitne svoje interni veci, rozvoj firmy, …, je to velmi dobrá volba za pár stovek kč, neexistuje, aby se problém okamžitě nevyřešil, podpora je skvělá. Co se týče seo, systém je vytvořený velmi kvalitně a v podstatě nový web chytá hned dobré pozice, ale záleží na konkurenci samozřejmě. Takže max. doporučuji. Verca


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *