Burza cenných papírů Praha – jak obchodovat

Posted on Únor 1st, 2013 in Finance,Zajímavé informace by admin

Burza cenných papírů Praha zajišťuje prostor, kde se střetává nabídka a poptávka v segmentu cenných papírů, kam patří akcie, dluhopisy, investiční certifikáty a také warranty. Na burze se tedy obchoduje dle stanovení ceny, respektive kurzu.

Na pražské burze dochází ke střetu dvou skupin, emitentů a investorů. Emitenti jsou majitelé podniků, kteří na burzu vstoupili hlavně kvůli získání kapitálu k dalšímu rozvoji svého podnikání. Investoři naopak skupují cenné papíry těchto firem, které mají určitou hodnotu (stanovení dle kurzu). V průběhu několika týdnů a měsíců dochází ke změně těchto kurzů na základě výsledků hospodaření těchto firem a dalších faktorů. Investoři tedy mají možnost slušně zhodnotit svoje investice, ale také může dojít k znehodnocení.


Burza cenných papírů Praha je TOP burzou v České republice. Pro obchodování budete muset kontaktovat některého z členů pražské burzy, jinak nemáte možnost začít. To samozřejmě platí jen pro investory, tedy ty, kteří skupují akcie a dluhopisy. Obchodování na burze se věnuje několik knížek, stejná pravidla většinou platí i pro jiné trhy – např. v USA jsou nejznámější burzy, jedna je i v Bratislavě atd… Před obchodováním na burze byste se měli naučit alespoň základní informace. Každý investor by měl znát pojmy jako kurzovní lístek, burzovní indexy (pro pražskou burzu index PX a PX-GLOB), OTC obchody a další.

Pokud se naučíte obchodovat, pak můžete velmi kvalitně zhodnocovat vaše peníze a to aniž byste tomu věnovali celý pracovní den. Střední tradeři jsou schopní dělat stabilně 5 – 10% ročně bez větších časových nároků. Zabráníte tak inflaci a ještě si vyděláte více, než kdybyste měli peníze na spořících nebo termínovaných účtech. Samozřejmě můžete udělat super deal a investici zhodnotit o stovky %. Vyhrávají jen ti nejlepší.


Jaké jsou Vaše zkušenosti? Napište nám je..


Jméno *

Emailová adresa *